Willa Shana Ab'Atmana

Na południowo-wschodnich przedmieściach Memnon, wzdłuż podróżnego traktu, w dużym oddaleniu od siebie znajdują się jedne z najbardziej okazałych willi w całym Calimshanie. Jedną z nich jest mieszkanie tutejszego szejka o nazwisku Shan Ab’Atman.

Niewielu miało okazję wejść do środka, poza uczniami (uczniowie Shana Ab’Atmana), pracownikami i służbą tej placówki. Przejezdni mogą zaobserwować otoczony wysokim murem trzypiętrowy budynek z wielkim ogrodem na tyłach, ze ścianami z białego granitu, odbijającego światło słoneczne, w pogodne dni zdającego się przybierać kolor jasnoniebieski, odbijając bezchmurne niebo. Liczne charakterystyczne sklepienia jak i wieże strażnicze wystrzeliwujące z okalających fortyfikacji, zakończone złotymi kopułami nadają całości orientalnego stylu.

Jeśli wierzyć nielicznym opowieściom nienależycie wiernej służby, pod budynkiem są też rozległe piwnice.

Główne wejście prowadzi na dziedziniec o niespotykanych rozmiarach, na planie prostokąta z licznymi wieloforemnymi klatkami schodowymi, dużymi złoconymi płaskorzeźbami i orientalnymi roślinami. W tym też miejscu przyjmuje się potencjalnych interesantów.

Willa Shana Ab'Atmana

Legion livingbackwards